Maciej Lipiec

Przewodniczący Klubu Charta w Polsce

Monika Nowak 

Wiceprzewodnicząca Klubu Charta w Polskce

Łukasz Płaczkowski

Sekretarz Klubu Charta w Polskce


 

Siedziba Klubu:

ZKwP oddział Częstochowa

ul. Sobieskiego 19 a lok.3

42-200 Częstochowa

tel. 34 324 46 12

 

Wszelkie informacje do zamieszczenia na stronie klubu prosimy kierować pod adres e-mail

 

Wszystkim właścicielom chartów przypominamy, iż w Posce obowiązuje uzyskanie zezwolenia na posiadanie, hodowanie i utrzymanie chartów rasowych lub ich mieszańców zgodnie z art. 10 ustawy Prawo łowieckie.
Celem uzyskania takiego zezwolenia należy złożyć wniosek do właściwego starosty.

 

30.01.2014

Wszystkim hodowcom, właścicielom chartów przypominamy, iż do końca stycznia można nadsyłać zgłoszenia psów do RANKINGU KLUBU CHARTA W POLSCE. Więcej informacji można znaleźć w zakładce RANKING. Zapraszamy do udziału

15.01.2014

rocznik

 

Grupa pasjonatów postanowiła wznowić -  po 14 latach przerwy -  wydawanie ROCZNIKA KLUBU CHARTA, ogólnopolskiego czasopisma adresowanego do miłośników i sympatyków chartów. Jego celem jest wszechstronne pokazanie charcich ras. Czytelnik znajdzie w nim: komentarze do wzorców, ciekawe spostrzeżenia właścicieli, hodowców i  weterynarzy o charakterach tych niezwykłych psów oraz ich zdrowiu, artykuły na temat hodowli, wskazówki dotyczące przygotowania charta do wystaw i do zawodów sportowych, także felietony o codziennym życiu z tymi wspaniałymi psami. Atutem czasopisma będzie zarówno dobór tematów jak i autorów  (przede wszystkim znawców ras chartów, ich hodowców i właścicieli),  również forma przekazywania informacji - przystępny język, zrozumiały dla każdego sympatyka i właściciela charta. 

W przygotowywanym numerze znajdą się liczne publikacje dotyczące dwóch  ras: 

CHARTÓW ANGIELSKICH WHIPPETÓW I GREYHOUNDÓW

 

Więcej informacji w zakładce INFORMACJE / ROCZNIK.

22.12.2013

greye Wszystkim hodowcom, właścicielom chartów i miłośnikom tych ras składamy najpiękniejsze życzenia świąteczno - noworoczne. Radosnego i zdrowego życia z psią arystokracją jaką są charty, sukcesów wystawowych i hodowlanych oraz radości przebywania z kynologicznymi pasjonatami na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok

życzy

Zarząd Klubu Charta w Polsce

18.12.2013

W dziale O CHARTACH dodano artykuły napisane przez Panią Małgorzatę Spiradek o hodowlach chartów rosyjskich borzoj w Polsce .

15.10.2013

«      1 2 3 4 5 6 7      »

Ilość odwiedzin: 1178421